Ingen anmeldelser endnu

Ingen grund til bekymring, vores produkter gennemgår omfattende testning. Plus, du har 30 dages gratis returret.

Er du stadig i tvivl?

Produktdetaljer
FAQs

ZTE Blade A72 5G
64 GB | Dual-SIM | grå

  • ZTE Blade A72 5G | 64 GB | Dual-SIM | grå, image 1 of 1
Billedet er kun til illustration
Produktet er ikke på lager i øjeblikket
Udforsk flere Mobiltelefoner og smartphones
  • Farve
    grå
  • Hukommelsesplads
    64 GB
  • Skærmstørrelse
    6.5 "
    1600 x 720
  • Kamera
    13.0 MP
    5.0 MP
  • SIM
    Dual-SIM
  • Batteri
    4000 mAh
Andet
2. kamera 2.0 MP dybdeskarphed, 3. kamera 2.0 MP makro
Batteri
4000 mAh
Bemærkning
Gennem refurbish-processen kan IPxx-certificering ikke længere garanteres, hvorved f.eks. vandskader ikke er dækket af garantien.
Brand
ZTE
Display
IPS, 90 Hz
Farve
grå
Forbindelser
USB-C 2.0, 3.5 mm Audio in/out
Frontkamera
5.0 MP
Grafikkort
ARM Mali-G57 MC2
Hukommelsesadministration
microSD max. 1 TB
Hukommelsesplads
64 GB
Kamera
13.0 MP
Mål
75.5 x 164.1 x 9.2 mm
Opkobling
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, 5G
Processor
Mediatek Dimensity 700 MT6833, 2 x 2.20 GHz ARM Cortex-A76 + 6 x 2.00 GHz ARM Cortex-A55
RAM
4.0 GB
SIM
Dual-SIM
Sensor
Accelerationssensor, nærhedssensor, lyssensor, fingeraftrykssensor (i siden)
Skærmopløsning
1600 x 720
Skærmstørrelse
6.5 "
Styresystem
fra Android 11
Udgivelsesår
2022
Vægt
182.0 g

Din nye refurbed enhed

Refurbed produkter er mere bæredygtige og op til 40% billigere end nyt. Køb dit nye refurbed produkt nu, med mindst 12 måneders garanti og altid 30 dages returret.

ZTE Blade A72 5G - Beskrivelse

Når du vælger en refurbished ZTE Blade A72 5G fra refurbed, får du mere end bare en smartphone – du vælger at gøre noget godt for både dig selv og planeten. Få en lynhurtig mobiltelefon, der matcher din hverdag, uden at gå på kompromis med ansvarlighed og kvalitet.

Skabt til din hverdag

Blade A72 5G gør det let at holde tempoet. Med 5G-forbindelse streamer du video, downloader filer og surfer på nettet uden ventetid. Den store 6,5” IPS-skærm med 90 Hz opdateringshastighed giver et flydende billede, perfekt til både film og sociale medier. Det slanke design ligger behageligt i hånden og vejer kun 182 gram – ideelt til hverdagsbrug.

Oplev alsidighed i lommen

Du får en pålidelig refurbished smartphone, der kan følge dig hele dagen. Det kraftfulde 4000 mAh batteri holder dig kørende – fra morgenkaffen til aftenturen. Blade A72 5G har en hurtig Mediatek Dimensity-processor og 4 GB RAM, så du kan skifte problemfrit mellem apps og opgaver. Udvid nemt lagerpladsen med et microSD-kort, hvis du har brug for ekstra plads til billeder, musik eller videoer.

Fang øjeblikket – hver dag

Slip kreativiteten løs med et alsidigt kamera-setup: - 13 MP hovedkamera fanger hverdagens magi, lige fra spontane selfies til flotte naturscener. - Makro- og dybdeskarphedskameraer giver dig mulighed for at lege med detaljer og fokus. - 5 MP frontkamera – perfekt til videosamtaler og selfies med skarpe detaljer.

Sikker og intuitiv betjening

Blade A72 5G har fingeraftrykssensor placeret i siden, så du hurtigt og sikkert kan låse mobilen op. Flere smarte sensorer hjælper med at gøre din oplevelse mere intuitiv og tilpasset dine behov.

Hvorfor vælge en refurbished ZTE Blade A72 5G fra refurbed?

  • Mindre belastning på miljøet – et mere bæredygtigt valg ♻️
  • Professionelt testet og renset for høj driftssikkerhed
  • Mindst 12 måneders garanti
  • 30 dages gratis retur, hvis du ombestemmer dig

Spørgsmål og svar

Hvordan klarer Blade A72 5G hverdagsopgaver? Denne refurbished smartphone håndterer alt fra e-mails til streaming og navigation uden besvær.

Er batteriet tilstrækkeligt til en lang dag? Ja, det store batteri og energieffektive system sikrer, at du kan bruge mobilen hele dagen uden bekymringer.

Giver kameraet gode resultater? Absolut! Kameraopsætningen giver skarpe billeder, uanset om du elsker at tage portrætter, selfies eller nærbilleder.

Tag et grønnere valg med en refurbished ZTE Blade A72 5G fra refurbed – til dig, der ønsker kvalitet, prisvenlighed og omtanke for kloden.

Refurbed processen

Refurbed produkter gennemgår en istandsættelsesprocess på op til 40 forskellige trin, indtil produkterne er som nye igen. Her er de 5 mest anvendte trin:

En kasse med brugte smartphones istandsættes og sælges igen gennem markedspladsen

1. Forhandleren køber brugt elektronik

Datarensning af brugt elektronik

2. Datarensning

Istandsættelse af defekte dele

3. Udskiftning af defekte dele

Udvendig rengøring og polering af brugt elektronik

4. Udvendig klargøring

Forhandleren sælger produktet via refurbeds markedsplads

5. Solgt gennem refurbed

Hvad er refurbed?
Refurbed er en digital markedsplads for istandsat elektronik. En refurbed ZTE Blade A72 5G fungerer som en ny, men er meget billigere. Hvorfor? Så snart vores forhandlere har modtaget et brugt produkt, tager deres eksperter det igennem en 40-trins fornyelsesproces. Dette gøres med alle produkter for at sikre, at de både virker og ser ud som nye. Det betyder, at vi kan tilbyde kvalitetsprodukter, der er mere bæredygtige end nye.
Hvorfor skulle jeg købe min ZTE Blade A72 5G fra refurbed?
Med en ZTE Blade A72 5G fra refurbed får du elektronik af høj kvalitet og op til 40% billigere end nyt. Derudover giver vi dig mindst 12 måneders garanti på hver enhed og en 30 dages gratis prøveperiode, hvor du gratis kan returnere telefonen og få dine penge tilbage. Det betyder, at du sparer penge og har mulighed for at teste telefonen, inden du ved om den passer perfekt til dig. Ikke nok med det, vi planter et træ i dit navn for hvert solgt produkt.
Hvorfor er refurbed ZTE Blade A72 5G så billige?
Hver refurbed forhandler er specialiseret i visse produktkategorier og/eller mærker. De køber for det meste udstillingsmodeller eller fra et virksomhedslager i store mængder til lave priser. Deres specialisering gør fornyelsesprocesserne meget effektive, hvilket resulterer i 100% fornyede produkter, der er op til 40% billigere end nye enheder.
Hvad betyder produkttilstandene helt præcist?
Renoverede ZTE Blade A72 5G fungerer som nye enheder og har derfor ingen funktionelle begrænsninger. Enhedernes visuelle stand kan vælges baseret på dine behov. Hvad er de visuelle kategorier?

Premium (AA-vurdering)
Premium ZTE Blade A72 5G er i perfekt stand. Der er ingen synlige tegn på slid eller brug. Ingen ridser, skrammer, buler eller pletter på kabinettet eller skærmen.
Fremragende (A-vurdering)
Produktet har ingen buler, ridser eller tegn på slid, der er synlige fra en afstand af 30 cm - hverken på kabinettet eller på displayet.
Meget god (B-vurdering)
Disse ZTE Blade A72 5G kan have minimale buler, ridser eller slid på kabinettet, der kan ses fra 30 cm afstand. Der kan være mikro-ridser på displayet/skærmen, men disse er ikke synlige, når displayet er tændt.
God (C-karakter)
Disse ZTE Blade A72 5G har synlige tegn på brug, såsom ridser og/eller buler på kabinettet. Der kan være mikro-ridser på skærmen, men disse er ikke synlige, når skærmen er tændt.
Hvordan fungerer den gratis prøveperiode på 30 dage?
Hvis du ønsker at returnere dit produkt, uanset årsagen, kan du gøre det helt gratis inden for 30 dage. For at gøre det skal du kontakte forhandleren direkte via din refurbed kundekonto og fortælle dem, at du ønsker at bytte eller returnere din enhed Du vil derefter modtage en gratis returseddel fra forhandleren via e-mail eller til din refurbed kundekonto, du er også meget velkommen til at kontakte vores kundeservice 020 - 127.000 eller via mail på service@refurbed.dk Vi hjælper dig gerne med at komme i kontakt med forhandleren.
Hvad er mine garantibetingelser?
Vi tilbyder minimum 12 måneders garanti på alle refurbed ZTE Blade A72 5G. Dette dækker alle/eventuelle tekniske defekter, der måtte opstå i denne periode, og som ikke skyldes din egen fejl.

Eksempler er:
- Enhederne kan ikke længere tændes.
- Enhederne kan ikke finde et netværk.
- Højttaleren virker ikke.

Batteriet er også dækket af garantien. Der skelnes mellem slid og tekniske defekter. Tekniske defekter er dækket af garantien og er kendetegnet ved unormal adfærd. Unormal adfærd kan f.eks. være, at enheden kun kan oplades op til 40 %. Bemærk venligst, at din min. 12-måneders garanti er refurbed's frivillige kommercielle løfte til dig. Dette påvirker ikke dine lovbestemte forbrugerrettigheder
Hvordan kan refurbed garantere kvaliteten på din ZTE Blade A72 5G
Kun professionelle og certificerede forhandlere har tilladelse til at tilbyde deres elektroniske produkter via refurbed. Det sikrer vi med løbende med kvalitetstest og konstant overvågning. Vores forhandlere er alle placeret inden for EU. Dette giver os mulighed for at garantere hurtige leveringstider og optimal kontakt for altid at yde vores bedste.
Hvilke miljøinitiativer støtter vi?
Vi har plantet over 6.6 millioner træer siden vi startede - det er vi meget stolte af. Men det er på tide at gøre endnu mere for vores miljø. Derfor støtter vi projekter såsom:
- Naturpleje og -genopretning. Vi planter træer, genopretter naturlige miljøer og beskytter eksisterende skove.
- Innovativ kulstofudvinding, som fjerner kulstof fra atmosfæren og lagrer det permanent.
- Genanvendelse af e-affald. Vi bringer elektronisk affald tilbage i kredsløbet og genanvender materialer.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev for første gang og spar 115 kr!

Gå aldrig glip af et tilbud igen.

Du kan finde information omkring vores brug af personlig data i vores Privatlivspolitik.