Ingen anmeldelser endnu

Ingen grund til bekymring, vores produkter gennemgår omfattende testning. Plus, du har 30 dages gratis returret.

Er du stadig i tvivl?

Produktdetaljer
FAQs

ZTE Axon 11
128 GB | Dual-SIM | sort

  • ZTE Axon 11 | 128 GB | Dual-SIM | sort, image 1 of 2
  • ZTE Axon 11 | 128 GB | Dual-SIM | sort, image 2 of 2
Billedet er kun til illustration
  • ZTE Axon 11 | 128 GB | Dual-SIM | sort, thumbnail 1 of 2
  • ZTE Axon 11 | 128 GB | Dual-SIM | sort, thumbnail 2 of 2
Produktet er ikke på lager i øjeblikket
Udforsk flere Mobiltelefoner og smartphones
  • Farve
    sort
  • Hukommelsesplads
    128 GB
  • Skærmstørrelse
    6.5 "
    2340 x 1080
  • Kamera
    48.0 MP
    20.0 MP
  • SIM
    Dual-SIM
  • Batteri
    4000 mAh
Andet
2. kamera 8.0 MP vidvinkel, 3. kamera 2.0 MP makro, 4. kamera 2.0 MP dybdeskarphed
Batteri
4000 mAh
Bemærkning
Gennem refurbish-processen kan IPxx-certificering ikke længere garanteres, hvorved f.eks. vandskader ikke er dækket af garantien.
Brand
ZTE
Display
AMOLED
Farve
sort
Forbindelser
USB-C 2.0
Frontkamera
20.0 MP
Grafikkort
ARM Mali-G72 MP3
Hukommelsesadministration
microSD max. 2 TB
Hukommelsesplads
128 GB
Kamera
48.0 MP
Mål
73.4 x 159.2 x 7.9 mm
Opkobling
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, NFC
Processor
Mediatek Helio P70 64bit, 4 x 2.10 GHz Cortex-A73 + 4 x 2.00 GHz Cortex-A53
RAM
6.0 GB
SIM
Dual-SIM
Sensor
Accelerationssensor, gyroskop, nærhedssensor, lyssensor, kompas, fingeraftrykssensor (display)
Skærmopløsning
2340 x 1080
Skærmstørrelse
6.5 "
Styresystem
fra Android 10
Udgivelsesår
2020
Vægt
165.0 g

Din nye refurbed enhed

Refurbed produkter er mere bæredygtige og op til 40% billigere end nyt. Køb dit nye refurbed produkt nu, med mindst 12 måneders garanti og altid 30 dages returret.

ZTE Axon 11 - Beskrivelse

Når du vælger en refurbished ZTE Axon 11 smartphone hos refurbed, får du mere end bare en mobiltelefon – du tager et bevidst skridt mod en mere bæredygtig hverdag. Med et stilrent design, smarte funktioner og lynhurtig ydeevne kan du nemt holde styr på både arbejde, fritid og venner – uden at belaste miljøet unødigt.

Skarp teknologi til din hverdag

Axon 11 imponerer med en 6,47” AMOLED-skærm og høj opløsning på 2340 x 1080. Oplev dine billeder, videoer og apps med levende farver og skarpe detaljer, uanset hvor du er. Den kraftfulde Mediatek Helio P70-processor og 6 GB RAM sikrer, at du hurtigt skifter mellem opgaver og holder tempoet dagen igennem.

Fang øjeblikket – hver gang

Med hele fire bagkameraer kan du forevige alle livets øjeblikke: - 48 MP hovedkamera til knivskarpe billeder - 8 MP vidvinkel – få mere med på billedet - 2 MP makro for de mindste detaljer - 2 MP dybdeskarphed, så portrætter står ekstra flot Frontkameraet på 20 MP gør det let at tage selfies og holde videosamtaler i høj kvalitet. Fang hverdagsmagien – uanset om det er børnenes smil, venner på farten eller din yndlingsret på tallerkenen.

Designet til moderne mobilbrug

  • Lang batteritid: 4000 mAh-batteri holder dig forbundet hele dagen
  • Smart opkobling: WiFi, Bluetooth 5.0 og NFC til nem trådløs forbindelse
  • Stor lagerplads: Udvid med microSD op til 2 TB – plads til alle dine minder
  • Sikkerhed i fokus: Fingeraftrykssensor indbygget i skærmen
  • Let og slank: Måler kun 7,9 mm i tykkelsen og vejer 165 g

Typiske brugsscenarier – Q&A

Er Axon 11 god til streaming og gaming? Ja! AMOLED-skærmen og grafikkortet ARM Mali-G72 MP3 leverer flydende billeder, og den hurtige processor klarer multitasking uden besvær.

Er det nemt at tage flotte billeder? Absolut. Kameraopsætningen gør det nemt at tage både landskabsbilleder, portrætter og nærbilleder med masser af detaljer – perfekt til alt fra ferie til hverdag.

Hvordan passer Axon 11 ind i en travl hverdag? Med lang batteritid, hurtig opladning og brugervenligt Android-system er den ideel til både arbejde, underholdning og sociale medier – hvor som helst, når som helst.

Den bæredygtige vej til mobilteknologi

Når du vælger en refurbished smartphone fra refurbed, hjælper du med at spare ressourcer og reducere elektronikaffald. Du får en smartphone, der er professionelt gennemgået, grundigt rengjort og klar til nye eventyr – så du kan gøre en forskel, hver gang du tager mobilen op af lommen.

Tryghed med i købet

  • Minimum 12 måneders garanti
  • 30 dages gratis returret

Tag næste skridt mod en grønnere fremtid – uden at gå på kompromis med kvalitet eller funktionalitet.

Refurbed processen

Refurbed produkter gennemgår en istandsættelsesprocess på op til 40 forskellige trin, indtil produkterne er som nye igen. Her er de 5 mest anvendte trin:

En kasse med brugte smartphones istandsættes og sælges igen gennem markedspladsen

1. Forhandleren køber brugt elektronik

Datarensning af brugt elektronik

2. Datarensning

Istandsættelse af defekte dele

3. Udskiftning af defekte dele

Udvendig rengøring og polering af brugt elektronik

4. Udvendig klargøring

Forhandleren sælger produktet via refurbeds markedsplads

5. Solgt gennem refurbed

Hvad er refurbed?
Refurbed er en digital markedsplads for istandsat elektronik. En refurbed ZTE Axon 11 fungerer som en ny, men er meget billigere. Hvorfor? Så snart vores forhandlere har modtaget et brugt produkt, tager deres eksperter det igennem en 40-trins fornyelsesproces. Dette gøres med alle produkter for at sikre, at de både virker og ser ud som nye. Det betyder, at vi kan tilbyde kvalitetsprodukter, der er mere bæredygtige end nye.
Hvorfor skulle jeg købe min ZTE Axon 11 fra refurbed?
Med en ZTE Axon 11 fra refurbed får du elektronik af høj kvalitet og op til 40% billigere end nyt. Derudover giver vi dig mindst 12 måneders garanti på hver enhed og en 30 dages gratis prøveperiode, hvor du gratis kan returnere telefonen og få dine penge tilbage. Det betyder, at du sparer penge og har mulighed for at teste telefonen, inden du ved om den passer perfekt til dig. Ikke nok med det, vi planter et træ i dit navn for hvert solgt produkt.
Hvorfor er refurbed ZTE Axon 11 så billige?
Hver refurbed forhandler er specialiseret i visse produktkategorier og/eller mærker. De køber for det meste udstillingsmodeller eller fra et virksomhedslager i store mængder til lave priser. Deres specialisering gør fornyelsesprocesserne meget effektive, hvilket resulterer i 100% fornyede produkter, der er op til 40% billigere end nye enheder.
Hvad betyder produkttilstandene helt præcist?
Renoverede ZTE Axon 11 fungerer som nye enheder og har derfor ingen funktionelle begrænsninger. Enhedernes visuelle stand kan vælges baseret på dine behov. Hvad er de visuelle kategorier?

Premium (AA-vurdering)
Premium ZTE Axon 11 er i perfekt stand. Der er ingen synlige tegn på slid eller brug. Ingen ridser, skrammer, buler eller pletter på kabinettet eller skærmen.
Fremragende (A-vurdering)
Produktet har ingen buler, ridser eller tegn på slid, der er synlige fra en afstand af 30 cm - hverken på kabinettet eller på displayet.
Meget god (B-vurdering)
Disse ZTE Axon 11 kan have minimale buler, ridser eller slid på kabinettet, der kan ses fra 30 cm afstand. Der kan være mikro-ridser på displayet/skærmen, men disse er ikke synlige, når displayet er tændt.
God (C-karakter)
Disse ZTE Axon 11 har synlige tegn på brug, såsom ridser og/eller buler på kabinettet. Der kan være mikro-ridser på skærmen, men disse er ikke synlige, når skærmen er tændt.
Hvordan fungerer den gratis prøveperiode på 30 dage?
Hvis du ønsker at returnere dit produkt, uanset årsagen, kan du gøre det helt gratis inden for 30 dage. For at gøre det skal du kontakte forhandleren direkte via din refurbed kundekonto og fortælle dem, at du ønsker at bytte eller returnere din enhed Du vil derefter modtage en gratis returseddel fra forhandleren via e-mail eller til din refurbed kundekonto, du er også meget velkommen til at kontakte vores kundeservice 020 - 127.000 eller via mail på service@refurbed.dk Vi hjælper dig gerne med at komme i kontakt med forhandleren.
Hvad er mine garantibetingelser?
Vi tilbyder minimum 12 måneders garanti på alle refurbed ZTE Axon 11. Dette dækker alle/eventuelle tekniske defekter, der måtte opstå i denne periode, og som ikke skyldes din egen fejl.

Eksempler er:
- Enhederne kan ikke længere tændes.
- Enhederne kan ikke finde et netværk.
- Højttaleren virker ikke.

Batteriet er også dækket af garantien. Der skelnes mellem slid og tekniske defekter. Tekniske defekter er dækket af garantien og er kendetegnet ved unormal adfærd. Unormal adfærd kan f.eks. være, at enheden kun kan oplades op til 40 %. Bemærk venligst, at din min. 12-måneders garanti er refurbed's frivillige kommercielle løfte til dig. Dette påvirker ikke dine lovbestemte forbrugerrettigheder
Hvordan kan refurbed garantere kvaliteten på din ZTE Axon 11
Kun professionelle og certificerede forhandlere har tilladelse til at tilbyde deres elektroniske produkter via refurbed. Det sikrer vi med løbende med kvalitetstest og konstant overvågning. Vores forhandlere er alle placeret inden for EU. Dette giver os mulighed for at garantere hurtige leveringstider og optimal kontakt for altid at yde vores bedste.
Hvilke miljøinitiativer støtter vi?
Vi har plantet over 6.6 millioner træer siden vi startede - det er vi meget stolte af. Men det er på tide at gøre endnu mere for vores miljø. Derfor støtter vi projekter såsom:
- Naturpleje og -genopretning. Vi planter træer, genopretter naturlige miljøer og beskytter eksisterende skove.
- Innovativ kulstofudvinding, som fjerner kulstof fra atmosfæren og lagrer det permanent.
- Genanvendelse af e-affald. Vi bringer elektronisk affald tilbage i kredsløbet og genanvender materialer.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev for første gang og spar 115 kr!

Gå aldrig glip af et tilbud igen.

Du kan finde information omkring vores brug af personlig data i vores Privatlivspolitik.