Ingen anmeldelser endnu

Ingen grund til bekymring, vores produkter gennemgår omfattende testning. Plus, du har 30 dages gratis returret.

Er du stadig i tvivl?

Produktdetaljer
FAQs

Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40
sølv/sort

  • Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 | sølv/sort, image 1 of 3
  • Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 | sølv/sort, image 2 of 3
  • Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 | sølv/sort, image 3 of 3
Billedet er kun til illustration
  • Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 | sølv/sort, thumbnail 1 of 3
  • Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 | sølv/sort, thumbnail 2 of 3
  • Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 | sølv/sort, thumbnail 3 of 3
Produktet er ikke på lager i øjeblikket
Udforsk flere Madlavning og bagning
Brand
Rommelsbacher
Display
LCD
Effekt
40 Watt
Farve
sølv/sort
Mål
345 x 135 x 185 mm
Volumen, beholder
1200 ml
Vægt
2120.0 g

Din nye refurbed enhed

Refurbed produkter er mere bæredygtige og op til 40% billigere end nyt. Køb dit nye refurbed produkt nu, med mindst 12 måneders garanti og altid 30 dages returret.

Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 - Beskrivelse

Velkommen til en sundere og mere bæredygtig hverdag – med en refurbished Rommelsbacher Yoghurt maker JG 40 kan du nemt lave frisk yoghurt derhjemme og samtidig tage ansvar for miljøet. Uanset om du er til klassisk naturel eller eksperimenterer med smage, får du pålidelig kvalitet og effektivitet, som gør hverdagen nemmere og grønnere.

Fordele ved Rommelsbacher Yoghurt maker JG 40

Gør køkkenet til dit personlige yoghurteri. Med en refurbished yoghurtmaskine får du:

  • Stabil temperaturstyring – Perfekt konsistens hver gang, så du slipper for gætværk
  • LCD-display – Overblik og fuld kontrol over processen
  • Rummelig beholder – Plads til hele familiens behov
  • Energibesparende drift – Lavt strømforbrug på kun 40 watt
  • Let at rengøre og vedligeholde – Hurtigt klar til næste portion
  • Mere bæredygtigt valg – Forlæng produktets levetid og skån ressourcerne

En ansvarlig investering for hjemmet

Når du vælger denne refurbished yoghurtmaskine, gør du en forskel. Du minimerer spild og CO2-aftryk, samtidig med at du sparer penge. Det føles godt at gøre noget for både dig selv og planeten 🌱

Hverdagsmagi i køkkenet

Drømmer du om at slippe for tilsætningsstoffer og plastikemballage? Med yoghurtmaskinen fra Rommelsbacher bestemmer du selv, hvad du spiser – og hvordan du vil nyde det. Perfekt til morgenmad, smoothies, desserter eller sunde snacks.

Typiske spørgsmål & svar

Hvordan fungerer yoghurtmaskinen?
Fyld beholderen med mælk og yoghurtkultur, indstil tiden på LCD-displayet, og lad maskinen klare resten. Du får frisk yoghurt med minimal indsats.

Kan jeg lave plantebaseret yoghurt?
Ja, maskinen egner sig også til soya-, havre- eller kokosmælk. Prøv dig frem og find din favorit!

Hvor mange portioner kan jeg lave ad gangen?
Beholderen rummer op til 1,2 liter – nok til flere dages forbrug eller hele familiens morgenmad.

Tryghed med refurbed

  • Minimum 12 måneders garanti – Køb uden bekymringer
  • 30 dages gratis returret – Skift mening uden omkostninger

Gør noget godt – for dig og miljøet

Vælg en refurbished Rommelsbacher Yoghurt maker JG 40 fra refurbed og oplev glæden ved hjemmelavet yoghurt og et grønnere køkken. Du sparer både penge og ressourcer – og får en pålidelig hjælper til din sunde hverdag.

Refurbed processen

Refurbed produkter gennemgår en istandsættelsesprocess på op til 40 forskellige trin, indtil produkterne er som nye igen. Her er de 5 mest anvendte trin:

En kasse med brugte smartphones istandsættes og sælges igen gennem markedspladsen

1. Forhandleren køber brugt elektronik

Datarensning af brugt elektronik

2. Datarensning

Istandsættelse af defekte dele

3. Udskiftning af defekte dele

Udvendig rengøring og polering af brugt elektronik

4. Udvendig klargøring

Forhandleren sælger produktet via refurbeds markedsplads

5. Solgt gennem refurbed

Hvad er refurbed?
Refurbed er en digital markedsplads for istandsat elektronik. En refurbed Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 fungerer som en ny, men er meget billigere. Hvorfor? Så snart vores forhandlere har modtaget et brugt produkt, tager deres eksperter det igennem en 40-trins fornyelsesproces. Dette gøres med alle produkter for at sikre, at de både virker og ser ud som nye. Det betyder, at vi kan tilbyde kvalitetsprodukter, der er mere bæredygtige end nye.
Hvorfor skulle jeg købe min Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 fra refurbed?
Med en Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 fra refurbed får du elektronik af høj kvalitet og op til 40% billigere end nyt. Derudover giver vi dig mindst 12 måneders garanti på hver enhed og en 30 dages gratis prøveperiode, hvor du gratis kan returnere telefonen og få dine penge tilbage. Det betyder, at du sparer penge og har mulighed for at teste telefonen, inden du ved om den passer perfekt til dig. Ikke nok med det, vi planter et træ i dit navn for hvert solgt produkt.
Hvorfor er refurbed Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 så billige?
Hver refurbed forhandler er specialiseret i visse produktkategorier og/eller mærker. De køber for det meste udstillingsmodeller eller fra et virksomhedslager i store mængder til lave priser. Deres specialisering gør fornyelsesprocesserne meget effektive, hvilket resulterer i 100% fornyede produkter, der er op til 40% billigere end nye enheder.
Hvad betyder produkttilstandene helt præcist?
Renoverede Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 fungerer som nye enheder og har derfor ingen funktionelle begrænsninger. Enhedernes visuelle stand kan vælges baseret på dine behov. Hvad er de visuelle kategorier?

Premium (AA-vurdering)
Premium Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 er i perfekt stand. Der er ingen synlige tegn på slid eller brug. Ingen ridser, skrammer, buler eller pletter på kabinettet eller skærmen.
Fremragende (A-vurdering)
Produktet har ingen buler, ridser eller tegn på slid, der er synlige fra en afstand af 30 cm - hverken på kabinettet eller på displayet.
Meget god (B-vurdering)
Disse Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 kan have minimale buler, ridser eller slid på kabinettet, der kan ses fra 30 cm afstand. Der kan være mikro-ridser på displayet/skærmen, men disse er ikke synlige, når displayet er tændt.
God (C-karakter)
Disse Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40 har synlige tegn på brug, såsom ridser og/eller buler på kabinettet. Der kan være mikro-ridser på skærmen, men disse er ikke synlige, når skærmen er tændt.
Hvordan fungerer den gratis prøveperiode på 30 dage?
Hvis du ønsker at returnere dit produkt, uanset årsagen, kan du gøre det helt gratis inden for 30 dage. For at gøre det skal du kontakte forhandleren direkte via din refurbed kundekonto og fortælle dem, at du ønsker at bytte eller returnere din enhed Du vil derefter modtage en gratis returseddel fra forhandleren via e-mail eller til din refurbed kundekonto, du er også meget velkommen til at kontakte vores kundeservice 020 - 127.000 eller via mail på service@refurbed.dk Vi hjælper dig gerne med at komme i kontakt med forhandleren.
Hvad er mine garantibetingelser?
Vi tilbyder minimum 12 måneders garanti på alle refurbed Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40. Dette dækker alle/eventuelle tekniske defekter, der måtte opstå i denne periode, og som ikke skyldes din egen fejl.

Eksempler er:
- Enhederne kan ikke længere tændes.
- Enhederne kan ikke finde et netværk.
- Højttaleren virker ikke.

Batteriet er også dækket af garantien. Der skelnes mellem slid og tekniske defekter. Tekniske defekter er dækket af garantien og er kendetegnet ved unormal adfærd. Unormal adfærd kan f.eks. være, at enheden kun kan oplades op til 40 %. Bemærk venligst, at din min. 12-måneders garanti er refurbed's frivillige kommercielle løfte til dig. Dette påvirker ikke dine lovbestemte forbrugerrettigheder
Hvordan kan refurbed garantere kvaliteten på din Rommelsbacher Yoghurtmaskine JG 40
Kun professionelle og certificerede forhandlere har tilladelse til at tilbyde deres elektroniske produkter via refurbed. Det sikrer vi med løbende med kvalitetstest og konstant overvågning. Vores forhandlere er alle placeret inden for EU. Dette giver os mulighed for at garantere hurtige leveringstider og optimal kontakt for altid at yde vores bedste.
Hvilke miljøinitiativer støtter vi?
Vi har plantet over 6.6 millioner træer siden vi startede - det er vi meget stolte af. Men det er på tide at gøre endnu mere for vores miljø. Derfor støtter vi projekter såsom:
- Naturpleje og -genopretning. Vi planter træer, genopretter naturlige miljøer og beskytter eksisterende skove.
- Innovativ kulstofudvinding, som fjerner kulstof fra atmosfæren og lagrer det permanent.
- Genanvendelse af e-affald. Vi bringer elektronisk affald tilbage i kredsløbet og genanvender materialer.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev for første gang og spar 115 kr!

Gå aldrig glip af et tilbud igen.

Du kan finde information omkring vores brug af personlig data i vores Privatlivspolitik.